ESD székek és asztalok

Egy ESD-munkaállomás ESD-székek és asztalok nélkül nem több, mint egy földelt raktárhelyiség. Annak érdekében, hogy minden egyes alkatrész tökéletes pontossággal és abszolút funkcionalitással működhessen, vegye közelebbről szemügyre az ergonómiát és a könnyű kezelhetőséget is.

A ESD székek és asztalok kategóriában a következő márkák termékeit kínáljuk: bimos, Treston, RAU.

Az Ön szűrőjének beállítása
    Márka
    Terméktípus
    Fenntarthatóság
    Magasság [mm]
    Szélesség [mm]
    Mélység [mm]
    Vázkivitel
    Ülőlap színe
    Ülésmechanika
    Ülésmagasság
    Ülés anyaga
    Tulajdonság
    Teherbírás
    Szín
    Statikus felületi teherbírás
    Polcterhelés
    Polcok száma
    Magasságállítás módja
    Lapszélesség
    Lap típusa
    Kialakítás
    Fiókok száma
    Fiókmagasság
    Anyag
    Bruttó ár
    Nettó ár
    Relevancia szerint
    Modell száma: 40

    ESD-munkaszékek és ESD-munkaasztalok: biztonságos munkavégzés feszültség nélkül



    Míg az irodában és a hivatalokban a forgószékek és a munkaasztalok ergonómiájára gondol, addig az ESD-területen (szinte) minden az ellenőrzött feszültségkompenzáció körül forog. Kényelmes és egészséges testtartás nélkül? Ez nem opció – a modern ESD-munkaszékek, a zsámolyoktól a munkaszékeken át a forgószékekig, ESD-munkaasztalokkal kombinálva tökéletes megoldást kínálnak!




    Miért van szükség speciális munkaasztalokra és munkaszékekre az ESD-területen?



    Még akkor is, ha a munkaasztalok rögzített helyen vannak, és a súrlódási energia által alig töltődnek fel elektrosztatikusan, elemi részét képezik egy ESD-munkahely megfelelő felszerelésének. A statikus feltöltődés elsősorban a munkatársak általi használat során és az asztallapon lévő munkaeszközökkel való érintkezés során következik be. Ezért az ESD-munkaasztalok elektromosan vezető anyagokból készülnek – a melamingyanta bevonatú laptól a földdel összekötő elemmel ellátott keretlábakig.



    A munkaszékek esetében a feszültségkeletkezés kockázata nyilvánvaló: a kerekek és a görgők a padlóhoz, a munkaruhák az üléshez dörzsölődnek – így abban a pillanatban, amint az munkatársak érzékeny elektronikai alkatrészeket kezelnek, az ESD-kialakítás még fontosabbá válik.




    Melyik ESD-termék melyik munkaterületre való?



    A steril helyiségek berendezései különleges kihívást jelentenek: különösen az orvosi laboratóriumokban, de például a chipek gyártásánál vagy a gyógyszeriparban is nemcsak az ESD-veszélyt kell száműzni, hanem a részecskeszennyezést is alacsonyan kell tartani. A steril helyiségben a munkaasztalok és székek nemcsak vezetőképesek, hanem megfelelnek az ISO 14644-1 szabvány tisztasági osztályokra vonatkozó követelményeinek is. Az extrán sima felületek és a minél zökkenőmentesebb feldolgozás megkönnyíti a higiéniát és a tisztítást.



    Az ESD-területeken még steril helyiségekre vonatkozó szabványok nélkül is tisztaságra van szükség. Mindazonáltal az ergonómia az első: az elektromosan vezetőképes székek és asztalok könnyen állítható magasságúak, támogatják a helyes testtartást, és így tehermentesítik a munkavállalókat.



    Amikor egy munkahelyi zsámoly és egy komplex, minden ergonómiai részlettel ellátott forgószék között választ, mindig a munkahelyhez legjobban illeszkedő modellt kell választania. Minél hosszabb ideig tart a munka, és minél nagyobb koncentrációt igényel, annál teljesebb felszereltséggel kell rendelkeznie az ESD-széknek.




    Melyek azok az ESD-tartozékok, amelyek nem hiányozhatnak?



    Az ESD-szék, ESD-asztal és az érzékeny munkadarabok közötti kisülés egyik legfontosabb forrása az ember. Ezért az ESD-területen dolgozó munkatársaknak mindig földelt ESD-kiegészítőkkel (például ESD-karpánttal) kell rendelkezniük, és ESD-munkaruhát kell viselniük. A székek és asztalok alatti ESD-padlóburkolatok biztosítják a töltés megbízható elvezetését.




    Az ESD: védelem a súlyos következményekkel járó kisülések ellen termékismertetőnkből pontosan megtudhatja, hogyan hatnak egymásra ezek a tényezők.