Mérőkészülékek

Kínálatunkban mérőkészülékek széles skálája várja: hőmérők, feszültségvizsgálók, nedvességmérők, penészgomba- és gázérzékelők és sok más. Fedezze fel termékeinket!

A Mérőkészülékek kategóriában a következő márkák termékeit kínáljuk: KS Tools, ABUS.

Az Ön szűrőjének beállításaSzűrő visszaállítása
Márka
Terméktípus
Magasság [mm]
25
25
148
148
-
Relevancia szerint
Modell száma: 38

Mérőkészülékek és teszterek: mert a pontos értékek fontosak!



Sok területen elég a szemmérték. A számos veszélyforrással és biztonsági követelménnyel rendelkező professzionális vállalatoknál persze semmi keresnivalója. Itt ugyanis precíz válaszokat kell kapni az olyan kérdésekre, mint hogy „van-e benne áram'', vagy „megfelelő-e a hőmérséklet''. A kaiserkraft kínálatának mérőkészülékei pontosan ilyen válaszokat adnak.




Mikor melyik mérőkészüléket használjam a kaiserkraft kínálatából?



Ha Ön nem az érzésekre szeretne hagyatkozni, és a „láthatatlan'' tényezőket pontosan meg szeretné határozni, a mérőkészülékek jelentik az egyetlen megoldást. Ez különösen igaz potenciálisan veszélyes mért objektumok, például elektromos áram, gázkibocsátás és hőfejlődés esetében.



Az, hogy kínálatunk melyik mérőkészülékét válassza, alapvetően az iparágtól és a vállalati mindennapoktól függ:



  • A hőmérők számos iparágban a hűtési lánc fenntartásához, valamint minőség-, biztonsági és termékellenőrzés céljából fontosak.

  • Az árammal kapcsolatos mérőkészülékek az építőiparban, a szerelés területén, a kisiparban, a javítóműhelyekben és az épületgépészeti karbantartás területén játszanak fontos szerepet. A feszültségvizsgáló viszont az irodai szerelőkészletből sem hiányozhat.

  • A speciális termékek, mint a nedvességmérők, a penészgomba- vagy a gázérzékelők veszélyfelmérésnél és érzékeny termelési környezetekben javasoltak.

  • Univerzálisan alkalmazhatók a hőkamerák és a távolságmérők.



Hogyan működnek a mérőkészülékek?



Mindegyik mérőkészülék ugyanazon az elven alapul: egy analóg mérőszenzor a fizikai tulajdonságai alapján érzékeli a mérési objektumot. A megvilágításmérők egy fényforrás fényerejének meghatározásához fényérzékeny diódát használnak. A modern hőmérők egy vezetőképes érzékelőből állnak, amelynek elektromos vezetőképessége megváltozik, ha a hőmérséklet változik.



A mért adatok digitálisan átváltásra kerülnek és különböző megjelenítési formátumokban megjelennek.




Hogyan jelenítik meg a mérőkészülékek a mért értéket?



Általában a mérőkészülékek az eredményt számértékben jelzik ki LCD- vagy LED-kijelzőn. Ennek előnye, hogy az aktuális állapot közvetlenül leolvasható, dokumentálható és összehasonlítható. Egyes esetekben és speciális mérőkészülékeknél az abszolút érték önmagában nem elegendő. Különösen olyan készülékeknél, amelyekkel veszélyes helyeket mérünk fel, optimális kiegészítés vagy alternatíva a hangjelzés.



Ilyen készülék például a feszültségvizsgáló, amely egyértelművé teszi, hogy az áram tényleg le van-e kapcsolva, de említhetjük a gázérzékelőket is, amelyek gyorsan jelzik a problémás eseményt, ezáltal pillanatok alatt kezdeményezhető ellenintézkedés.



Ha követni szeretné egy mérés menetét, vagy az optimális pozíciót keresi falra szereléshez, akkor a skálák, a piros-sárga-zöld jelzőfények vagy a minimális-maximális értékek hasznosak az Ön számára, amelyek például számos multiméterünkben megtalálhatók.




Teszterek: milyen kockázatokkal kell számolni a használat során?



A mérőkészülékek a kockázatok minimalizálását szolgálják. Egy konnektortesztert tehát az elosztók ellenőrzésére használ ahelyett, hogy reménykedne, hogy az megfelelően működik. Számos mérőkészüléknél emellett az érintés nélküli érzékelőkből is profitálhat, amelyeknek köszönhetően elkerülhető az érintéssel járó kockázat.



Így vagy úgy, a lényeg, milyen következtetéseket von le a mérési eredményekből, a kockázat nem magában a használatban rejlik.




Miért és milyen gyakran érdemes a mérőkészülékeket és a tesztereket kalibrálni?



A modern mérőkészülékek esetében csekély az eltérés mértéke – amennyiben kifogástalan állapotban vannak, és megfelelően kalibrálják őket. Nem pontos eredményeket általában az ütődés, a komponensek eltolódása vagy a maximális érték túllépése okozhat.



A kaiserkraft kínálatában szereplő mérőkészülékekkel kapcsolatos további kérdésekkel forduljon hozzánk bizalommal személyesen.