Abszorbeáló granulátumok

A megfelelő nedvszívó anyaggal a szivárgás ellen: az abszorbeáló granulátum másodpercek alatt felszívja a veszélyes folyadékokat. És sokszor épp ezek a másodpercek dönthetnek. Milyen jó, hogy itt meg is kaphat mindent, amire szüksége van: univerzális abszorbeáló granulátumok, vegyszerekhez alkalmas granulátumok és szivárgáskezelési tartozékok az Ön vállalatának biztonsága érdekében. Fenntartható és biológiailag lebomló granulátumokat is tartunk – olvasson tovább!

Az Ön szűrőjének beállítása
    Terméktípus
    Fenntarthatóság
    Szivárgás típusa
    Olajfelitató anyag osztálya
    Mely közegekhez
    Kivitel
    Igénybevétel
    Felhasználás helye
    Bruttó ár
    Nettó ár

    Abszorbeáló granulátum: felszívja magát, ha vészhelyzet áll elő



    Vészhelyzetben gyorsan kell cselekedni. Az abszorbeáló granulátum nemcsak felszívja a veszélyes folyadékokat, hanem magában is tartja azokat, és biztosítja a hatékony ártalmatlanítást. Ezért esik elsőként erre a választás az üzembiztonság, valamint káresemény bekövetkeztekor a helyszín biztosítása esetére.



    Mik azok az abszorbeáló granulátumok?



    Akárcsak a flíz felitatókendők, az abszorbeáló granulátumok is a nedvszívó anyagok közé tartoznak, mint a szivárgáskezelés legalapvetőbb eszközei. Mindkét változat felszívja a szivárgó folyadékokat, adhézióval megköti azokat a saját anyagszerkezetében, így megkönnyíti az ártalmatlanítást.



    Az abszorbeáló granulátumok magukba szívják az olajokat és a vegyszereket, lakkokat vagy festékeket, gyantákat vagy bármilyen más folyadékot, amely a veszélyes anyagok kezelésének körébe tartozik. Annak érdekében, hogy maguk a szemcsék ne szennyezzék a vizeket vagy a talajt, a legtöbb abszorbeáló granulátum timföldből, parafából, habkőből vagy más, ártalmatlan természetes anyagból készül.



    Abszorbeáló granulátum vagy flíz felitatókendő: Mikor melyiket használjuk?



    A flíz felitatókendő textil alátétként minden olyan munkához alkalmas, ahol veszélyes folyadékok szivároghatnak. A granulátumokat viszont akkor használják, amikor valami már kifolyt. Ezek tehát fontos vészhelyzeti segédeszközök, és számos szivárgás elleni vészhelyzeti készlet részét képezik.



    Míg a flíz felitatókendő a vízfelületekről is könnyedén összegyűjti az olajat, a szóráshoz használt vegyszermegkötő granulátum elsősorban a talaj- és padlófelületek specialistája. Különösen a lyukacsos, porózus vagy egyenetlen felületekhez jobb választás az abszorbeáló granulátum, mivel a szemcsék a legkisebb mélyedésekbe vagy barázdákba is behatolnak, és ott ellátják a feladatukat. Jellemző példa az alkalmazásra az aszfaltra kifolyt motorolaj vagy benzin eltávolítása.



    Ha a két fajta legjobb tulajdonságait szeretné ötvözni, használjon granulátummal töltött flízt, vagyis felitatótömlőket és felitatópárnákat.



    Melyik abszorbeáló granulátum mire használható?



    Az univerzális abszorbeáló granulátum meghatározása: univerzális vészhelyzeti termék a leggyakoribb folyadékokhoz, kül- és beltéri használatra, a legtöbb szilárd felületre. Az univerzális granulátumok alkalmasak az olaj, kenőanyagok és üzemanyagok, valamint számos vegyi anyag, köztük agresszív savak felszívására is.



    Ha vegyszermegkötő anyagra van szükség, számos általános univerzális abszorbeáló granulátum alkalmas erre a célra is, ám leginkább a DEKRA által bevizsgált, megfelelő tanúsítvánnyal rendelkező termékeket érdemes használni. Ugyanez vonatkozik a biodízelek és más olajok felszívására is. A németországi Szövetségi Környezetvédelmi Hivatal Olajmegkötő anyagokra vonatkozó követelményei (1998) további részletes információkat tartalmaznak ezzel kapcsolatban. Ezek alapján a kiválasztásnál a következőkre figyeljen oda:



    • Gazdaságosság: Az anyagtól, a szivárgástól és a granulátum tulajdonságaitól függően változó lehet az a folyadékmennyiség, amit egy zsák abszorbeáló anyag fel tud szívni. A sűrű vagy erősen viszkózus anyagok biztonságos és teljes megkötéséhez több granulátumra van szükség, mint a hígabb anyagokhoz.

    • Alkalmasság: Az olajfelszívó granulátumokat típus szerint osztályozzák. Az I. típus különösen alkalmas vízfelszíni használatra, a II. típus kisebb vízfelületeken és szárazföldön történő, rövid távú használatra szóló jóváhagyással rendelkezik, a III. típus pedig szilárd talajon bekövetkező esetekhez. Az „R'' jelölés az útfelület megfelelő csúszásállóságát jelzi a granulátum eltávolítása után.


    Vészhelyzet esetén fontos, hogy kéznél legyen a megfelelő nedvszívó anyag, és gyorsan cselekedjünk. A megfelelő termék kiválasztásával kapcsolatos kérdésekre személyesen is válaszolunk, ha felveszi velünk a kapcsolatot.