Villás emelőkocsik

Nincs nehéz emelés és hajolgatás: A villás emelőkocsik nélkülözhetetlenek nagy mennyiségű áru és egész raklapok rövid távolságra történő mozgatásához. A szállítási segédeszközöket a változattól függően különböző árukhoz és rakományokhoz tervezték. Fedezze fel a kaiserkraft weboldalon az emelőkocsikat mindenféle alkalmazási területre – a szabványos villás emelőkocsiktól az extra hosszú raklapemelő kocsikig.

A Villás emelőkocsik kategóriában a következő márkák termékeit kínáljuk: Pramac, eurokraft pro, eurokraft basic, Toyota, KERN.

Az Ön szűrőjének beállítása
    Márka
    Terméktípus
    Fenntarthatóság
    Szélesség [mm]
    Hossz [mm]
    Villaszélesség
    Villahossz
    Tulajdonság
    Teherbírás
    Szerkezeti magasság
    Kialakítás
    Hordozó szélesség
    Görgőanyag
    Emelési tartomány
    Beálló kerekek anyaga
    Bruttó ár
    Nettó ár
    Relevancia szerint
    Modell száma: 61

    Villás raklapemelő avagy raklapemelő béka: a legjobb ötlet a jól működő raktári logisztikához



    Mindig nagy targonca kell az áruk mozgatásához vagy az állványra való felhelyezésükhöz? Ennél mozgékonyabb megoldásunk is van. A villás emelőkocsik ott is használhatók, ahol számos targonca kudarcot mond, ugyanis könnyen mozgathatók, kompaktak és rendkívül kezelőbarátak.



    Villás raklapemelő kocsi: ki találta fel?



    Az emelőkocsi ötlete valószínűleg már akkor megszületett, amikor a svéd Ivan Lundquist megalapította BT nevű vállalatát, és 1948-ban regisztrálta a napjainkban is szinte teljesen egyező felépítésű villás emelőkocsi szabadalmát. Azt sajnos nem tudjuk, kinek az ötlete volt eredetileg.



    Így választhatja ki a megfelelő kerekeket a villás emelőkocsihoz



    Amikor emelőkocsikhoz való görgőkről ejtünk szót, két különböző kategóriára gondolunk: egyrészt a beálló kerekekre, amelyek elsősorban a manőverezhetőség szempontjából fontosak, másrészt pedig a teher-, ill. villagörgőkre, amelyeknek a tényleges tömeget a villa elején kell tartaniuk, és folyamatos gördülő mozgásba kell lendíteniük azt.



    Ahogy a kínálatunk minden görgője esetében, itt is a lényeg az, hogy ezek az elengedhetetlen tartozékalkatrészek pontosan illeszkedjenek a szállítandó árukhoz és a munkakörnyezethez. Ez nemcsak az adott termékoldalon megtalálható tulajdonságokra, például az átmérőre, a teherbírásra és a beépítési hosszra vonatkoznak, hanem az anyag is kifejezetten fontos:



    • A poliuretán az érzékeny padlókhoz alkalmas, és rendkívül csendesen fut. A poliamid és a nylon elsősorban ütésálló, törésálló és hőmérsékletálló anyagként jellemezhető. Ezek az anyagok sokoldalúan használhatók nagy teherbírású modelleknél az acél alternatívájaként is.

    • Az acél főként kifejezetten nehéz áruknál fordul elő.

    • A tömörgumi a beálló kerekeknél használatos, csendes, kedvező árú és könnyedén manőverezhető.


    Milyen villás emelőkocsit használjak olajos munkakörnyezetben?



    Az olajos környezet nemcsak az üzembiztonság szempontjából jelent kihívást. Az olajok ugyanis sok anyagon tartósan megmaradnak. Mivel a raklapemelő kocsik kerekei, ill. görgői kifejezetten fontos szerepet játszanak, poliuretán termékeket érdemes választania, amelyek az olajon kívül számos savval és lúggal szemben is ellenállóak.



    Milyen időközönként kell biztonsági felülvizsgálatnak alávetni a villás emelőkocsikat?



    A DGUV V 68 szerint az elektromos emelőkocsikat kézi anyagmozgató eszközökként egy megfelelő ellenőrnek évente be kell vizsgálnia és átvennie. A vizsgálati szempontokat részletesen a FEM 4.004 tartalmazza. A kézi raklapemelő kocsikra szintén vonatkozik az éves bevizsgálási kötelezettség. Ezenkívül a kezelőnek napi működési ellenőrzést kell végeznie.



    Az emelőkocsi használatánál biztonsági cipőt kell viselnem?



    Ahol nehéz készülékek nehéz árukkal és raklapokkal találkoznak, mindig fontos a biztonsági felszerelés. Raktári területhez és emelőkocsin történő használathoz különböző ajánlások állnak rendelkezésre a cipők biztonsági kategóriáját tekintve – függően a raktári környezettől. Általánosságban az S2-től az S4-ig terjedő fokozatok alkalmazandók. Részletesebben a DGUV láb- és térdvédelem használatáról szóló 112-191. szabályának példagyűjteményéből tájékozódhat.



    Milyen olaj használatos a villás emelőkocsik hidraulikájához?



    A villás emelőkocsik zökkenőmentes használatáról a DIN 51524 szabványnak megfelelő hidraulikaolajokkal gondoskodhat. Ügyelnie kell a megadott hőmérséklet-tartományra, amely olajonként eltérő.


    Állunk rendelkezésére tanácsokkal a raktárberendezések bármely további aspektusával és termékeinkkel kapcsolatban. Forduljon hozzánk bizalommal bármikor.