Zuhanásgátló védőeszközök
Mindazoknak, akik nagy magasságban dolgoznak: Védje magát és munkatársait! Online áruházunkban mindent megtalál a leesésvédelem és a leesésgátló eszközök témakörében a kisipar, ipar és mentőszolgálat szakemberei számára. Olvasson tovább, és tudjon meg mindent, amit az leesésvédelemről tudni kell.
Leesésgátló eszközök: felfogóhevederek, leesésvédelem és hasonló termékek
Ha a legrosszabbra is fordul a helyzet, a zuhanás nem opció: Amint a munkahelyen elveszíti a lába alól a talajt, és nem támaszkodhat védőkorlátokra vagy más védőintézkedésekre, a leesésgátló eszközök mint személyes védőfelszerelés lépnek színre. Ha és de nélkül.
Mi számít leesésgátló eszköznek?
A leesésgátló eszközt nem véletlenül hívják így: célja annak megakadályozása, hogy az emberek egy bizonyos magasságból leessenek, és eközben megsérüljenek. Ez két irányból lehetséges:
- Az elsődleges leesésgátló eszközökhöz tartoznak a hevederek és a leesésvédelmi készletek mellett a védőkorlátok vagy védőburkolatok is.
- A másodlagos leesésgátló eszközök magában foglalnak minden olyan felszerelést, amely leesés esetén megakadályozza a személyi sérüléseket. Ide nem csak a biztonsági hálók vagy kötélrendszerek tartoznak, hanem bizonyos mértékig a földön lévő kollégák rögzítése is.
Alkalmazási területek és magasságok: Mikor van szükségem leesés elleni védelemre?
A leesésgátló eszközök használatát, mint személyes munkavédelmet mindig akkor írják elő, ha a munkavállaló vízen vagy víz felett, valamint víz alá merülő felületek körül dolgozik. Ezenkívül bizonyos magassági korlátok is érvényesek, amelyek felett ilyen védelemre van szükség.
Ettől függetlenül a személyi leesés elleni védelem, például a hevederek és a leesés elleni védőeszközök mindig hasznosak, ha például magas létrákon és állványzatokon nagyobb biztonságot szeretne nyújtani az aggódó munkatársaknak, vagy ha kétség esetén (és saját védelmük érdekében) „pórázon'' kell tartani őket.
A biztonsági előírások szerint a talaj és a munkahely közötti távolságtól függ, hogy szükség van-e leesés elleni védelemre, ahol a következő három esetet különböztetjük meg:
- 1 méternél nagyobb esési magasság falnyílásoknál és lépcsőknél védelem nélkül
- 2 méternél nagyobb esési magasság minden más munkaterületen
- 3 méternél nagyobb esési magasság tetőn végzett munka során
Ezek az értékek azonban nem írhatják felül az Ön egyéni kockázatértékelését. Mint a munkavédelem más területein – a biztonsági cipőtől a hallásvédelemig – mindig jobb félni, mint megijedni.
Ezért is foglalkozunk intenzíven a munkavállalók és a szakemberek biztonságának témájával információs portálunkon, valamint számos tippet és tanácsot adunk Önnek:
- Tippek a biztonságos építési terület kialakításához
- A munkahelyi balesetek okai és megelőzésük lehetőségei
Ha konkrét kérdései vannak a választással kapcsolatban vagy további információra van szüksége védőfelszereléseinkkel, például a leesésgátló eszközökkel, leesésvédelmi készletekkel vagy felfogóhevederekkel kapcsolatban, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot.